Publiczne Przedszkole Integracyjne nr 22 w Warszawie

PRZEDSZKOLE DOMOWE

 Kochani Rodzice,

 

W obliczu nowej - związanej z epidemią - rzeczywistości pragniemy wesprzeć Was w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Mamy mocne przekonanie, że edukacja może i powinna trwać nadal. Zależy nam na poczuciu, że nie zostawiamy Was i naszych cudownych przedszkolaków samych. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy dla Was i z Wami. Działamy i przygotowujemy propozycje do inspirujących zabaw z dziećmi tak, aby mogły one, kiedy zaistnieje chęć i możliwość,  podjąć naukę poprzez zabawę. 

Jesteśmy przekonane, że doskonale znacie swoje dzieci, ufamy, że świetnie razem potraficie się bawić. Mamy nadzieję, że systematycznie zamieszczane na stronie internetowej przedszkola propozycje aktywności przygotowywane przez nauczycieli ułatwią wam i uatrakcyjnią czas spędzany  w domu. Propozycje będą zamieszczanie w zakladce "Sto Pociech", po zalogowaniu się (PROPOZYCJE...).

Kto nie ma jeszcze konta, zachęcamy do rejestracji.

 

Dzieci uczą się świata poprzez zabawę zarówno w przedszkolu jak i poza nim. Pragniemy zwrócić uwagę na bardzo znamienny zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (….). Warto pamiętać, że dziecko ma prawo czuć się zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Nie wahajmy się zapytać, na co ma ochotę, jak chciałoby się pobawić. Dajmy dziecku wybór. Ono najlepiej wie, czego potrzebuje do rozwoju, zapewniamy, że coś wybierze. Zaufajmy mu. 

Zachęcamy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM

nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas - na wspólną modlitwę, zabawę, pracę, odpoczynek...

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i mimo wszystko radości z bycia razem.

Niech Bóg błogosławi i umacnia swymi łaskami.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiamy zapewniając o łączności w modlitwie

 

Dyrektor i Nauczyciele